Najpopularniejsze meble do salonu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń domowych, zwany również pokojem dziennym. Pomieszczenie to służy jako miejsce do odpoczynku, przestrzeń do zabaw z dziećmi, a także jako pokój do przyjmowania gości Jednak aby salon był nie tylko efektownym, lecz także praktycznym miejscem, warto zadbać o jego odpowiednie wyposażenie. Z pewnością najistotniejsze są meble. Powinny być przede wszystkim wygodne, funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie, a także dobrze dopasowane stylem do dodatków i akcesoriów.

Zacznij od wyboru mebli wypoczynkowych

Najważniejsze w każdym salonie są meble wypoczynkowe, takie jak sofy, kanapy, fotele i pufy. Bez nich żaden salon nie mógłby być idealnym pokojem dziennym, gdyż stanowią one centralne elementy wyposażenia, od których bardzo wiele zależy. Są niezbędne podczas relaksu po ciężkim dniu, sprawdzą się do odbycia popołudniowej drzemki, jak i również będą idealnym miejscem do spędzania czasu z rodziną i znajomymi.  Warto zatem poświęcić im dużo uwagi podczas wyboru.

Zacznijmy od zakupu sofy lub narożnika w sklepie meblowym Szczecin ma tych sklepów naprawdę bardzo dużo. Sofa wyróżnia się prostą budową i jest przeznaczona dla kilku osób siedzących obok siebie i może zostać wyposażona w praktyczne pojemniki na pościel (w przypadku modeli z funkcją spania). Kompaktowe wymiary pozwalają zaadaptować kanapę do praktycznie każdego wnętrza – od niewielkich pomieszczeń, aż do tych przestronnych. Narożnikiem z kolei nazywamy sofę, która w rzucie poziomym przypomina literę “L”. Plusem narożnika jest nieco więcej miejsca do siedzenia, a minusem – większe wymagania względem wolnej przestrzeni.

Odpoczywaj również w pojedynkę

Dla osób, które cenią sobie niezależność i wysoki poziom komfortu nieocenione będą fotele i meble marki Fino. Meble te mają w założeniu zapewnić doskonały wypoczynek i niezrównaną wygodę, dlatego łatwo je spotkać w praktycznie każdym domu i mieszkaniu. Pamiętaj jednak, aby wybrać mądrze i zwracaj uwagę zarówno na zalety, jak i na wady. Mocną stroną foteli jest oferowany przez nie komfort, zaś minusem – duże wymiary zewnętrzne, przez które fotel może, stanowić nieporęczny element wyposażenia pokoju dziennego. Do fotela warto dołożyć pufę, która będzie służyła jako podnóżek i pozwoli na zajęcie wygodnej pozycji półleżącej.

Liczą się również meble do przechowywania i dodatki

Komfortowe przesiadywanie w pokoju dziennym bez ławy byłoby zupełnie niemożliwe, dlatego po wyborze mebli wypoczynkowych zdecyduj się na odpowiedni. Do salonów małych, ciemnych i ciasnych warto zastosować lekką wizualnie ławę, np. na smukłych nóżkach. Takie rozwiązanie nie przytłoczy pomieszczenia. Z kolei jeśli jesteś szczęśliwym właścicielem salonu o bardzo dużym metrażu, możesz zdecydować się na masywne modele w typie vintage, z dużą ilością elementów dekoracyjnych.

Koniecznie wprowadź do swojego salonu także meble do przechowywania, które zlikwidują bałagan i nieporządek. Najlepszym wyborem są zawsze komody, które występują w wielu rozmiarach. Dzięki ich stylistyce nie przypominają szafy, a głębokie półki lub pojemne szuflady pozwalają przy tym na przechowywanie w ich wnętrzu akcesoriów niezbędnych w każdym domu, takich jak piloty, płyty DVD czy też kable i dodatki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Optyk – jakie badania wykonuje?
Optyk – jakie badania wykonuje?
Optyk to specjalista, który przeprowadza badania wzroku i struktur oka oraz określa, czy pacjent potrzebuje okularów do korekcji wzroku. Optyk […]
Na co zwrócić uwagę przy wynajmowaniu busa
Zdarzają się sytuacje, w których konieczne staje się wynajęcie busa. Może to być rodzinna wycieczka, firmowa delegacja lub potrzeba dowiezienia […]
Jak się dzieli zawory, ze względu na ich zastosowanie?
Jak się dzieli zawory, ze względu na ich zastosowanie?
W układach hydraulicznych, klimatyzacyjnych czy grzewczych, które są niezbędne we współczesnym budownictwie, stosuje się różne elementy ułatwiające kontrolowanie przepływu cieczy […]