Jakie owoce możemy uprawiać w naszym domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

To powszechne błędne przekonanie, że nie można uprawiać owoców w domu. W rzeczywistości istnieje wiele owoców, które można uprawiać w domu, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Jeśli chcesz posadzić drzewko owocowe na zewnątrz domu, najlepiej zrobić to jesienią lub wczesną zimą, zanim zrobi się zbyt zimno. W ten sposób drzewo będzie miało dużo czasu, aby się zakorzenić, zanim zrobi się zbyt zimno na zewnątrz.

Jeśli chcesz posadzić drzewo owocowe w domu, ważne jest, abyś wiedział, gdzie będzie rosło i ile światła otrzyma. Ważne jest również, aby pamiętać, że drzewa potrzebują wody i składników odżywczych, tak jak inne rośliny.

Oto niektóre z tych owoców, które mogą być uprawiane w domu:

Jabłka

Jabłka są łatwe do wyhodowania z nasion, o ile zapewnisz im dużo miejsca i będziesz regularnie podlewać. Należy pozwolić im rosnąć przez około pięć lat, zanim spróbujemy zebrać je z ogrodu, ponieważ pozwoli to im ugruntować się na tyle dobrze, że będą mogły produkować owoce przez wiele lat. Należy również pamiętać, aby nie sadzić nasion jabłek bezpośrednio do gruntu; zamiast tego należy je najpierw umieścić w pojemnikach, aby miały wystarczająco dużo miejsca wokół siebie.

Awokado

To drzewo potrzebuje dużo światła słonecznego, aby rozwijać się w pomieszczeniach. Wyrośnie do 15 stóp wysokości, jeśli zostanie posadzone na zewnątrz, jednak stanowi świetny dodatek do każdego pomieszczenia w domu, ponieważ wytwarza duże liście o kształcie przypominającym awokado. Owoce nie są jadalne, ponieważ zawierają wysoki poziom persyny, która jest toksyczna dla ludzi, jednak ptaki uwielbiają owoce i zjedzą je prosto z drzewa. Może się również okazać, że mrówki chętnie ucztują na tym smakołyku!

Banan

Banany są niezwykle łatwe w pielęgnacji, jeśli chodzi o rośliny pokojowe. Wymagają one bardzo mało wody i są w rzeczywistości jedną z najbardziej odpornych na suszę roślin. Można je trzymać w domu lub na zewnątrz, o ile otrzymują dużo światła słonecznego każdego dnia.

Decydując się na posadzenie drzewka owocowego, warto skorzystać z poniższej oferty https://fabrykarozsady.pl/kategoria-produktu/sadzonki/sadzonki-owocow/ i wybrać dogodną sadzonkę, o którą będziemy regularnie dbać.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak działa siarczan magnezu na rozwój roślin?
Jak działa siarczan magnezu na rozwój roślin?
Za wyborem siarczanu magnezu przemawia wiele atutów. Podpowiadamy, czym charakteryzuje się ten nawóz i kiedy warto go stosować. Poznaj szczegółowe […]
Jakie gadżety promocyjne możesz podarować swoim klientom?
Jakie gadżety promocyjne możesz podarować swoim klientom?
Jeśli chodzi o promowanie swojej marki, istnieje kilka metod marketingowych i gadżetów promocyjnych, które mogą pomóc Ci wyróżnić się z […]
Co obejmuje obsługa kadrowa firmy?
Przedsiębiorcy zatrudniający w swojej firmie pracowników mogą zdecydować się na outsourcing obsługi kadrowej. Zwykle jest ona świadczona przez doświadczone biura […]