Leasing pracowników z Ukrainy – o czym należy pamiętać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decyzja o wynajmie pracowników z Ukrainy jest bardzo poważna. Zagraniczna firma, która chce założyć oddział lub filię na Ukrainie, może to zrobić poprzez leasing pracowników z Ukrainy.

Na czym polega leasing pracowników z Ukrainy?

Pojęcie leasingu pracowniczego jest wykorzystywane w przypadkach, gdy pracodawca potrzebuje zatrudnić pracownika na określony czas. Aby uniknąć ryzyka związanego z zatrudnieniem nowego pracownika, pracodawca może zdecydować się na leasing pracowników z Ukrainy.

Jest to powszechna praktyka w wielu krajach, w których jest legalna, ale może być bardzo kosztowna. Dobrym pomysłem jest również zatrudnianie ukraińskich pracowników, którzy są już ugruntowani w swoim zawodzie i mają dobrą reputację. Firma będzie chciała uniknąć konieczności szkolenia nowych pracowników od podstaw. Jeśli to możliwe, spróbuj znaleźć kogoś, kto mówi w języku swojego kraju, aby komunikacja nie była problemem.

O czym należy pamiętać?

W tym przypadku należy pamiętać, że istnieją pewne różnice pomiędzy pojęciami leasingu pracowniczego i outsourcingu. Główna różnica polega na tym, że outsourcing nie oznacza żadnych długoterminowych zobowiązań i obowiązków ze strony obu zaangażowanych stron, natomiast leasing pracowniczy implikuje takie zobowiązania.

Leasing pracowników z Ukrainy jest bardzo dobrym sposobem na wejście na rynek ukraiński, ponieważ zapewnia wyższy poziom wsparcia i niezawodności niż ten, który można znaleźć w innych krajach outsourcingowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przechowywanie narzędzi – co zrobić, żeby zawsze były uporządkowane i łatwo dostępne?
Przechowywanie narzędzi – co zrobić, żeby zawsze były uporządkowane i łatwo dostępne?
Narzędzia to obowiązkowe wyposażenie każdego domu. Wszyscy domownicy powinni wiedzieć, gdzie jest ich miejsce, a one same muszą znajdować się […]
Na podstawie jakich cech znaleźć idealne miejsce na letni wypoczynek?
Na podstawie jakich cech znaleźć idealne miejsce na letni wypoczynek?
Chcąc złapać kilka beztroskich chwil wytchnienia, nie musimy wydawać ogromnych pieniędzy na dalekie podróże. Czasami wystarczy rozejrzeć się po własnym […]
Ekologiczne rozwiązania dla domu – w co warto zainwestować?
Ekologiczne rozwiązania dla domu – w co warto zainwestować?
Obecnie bardzo wiele osób stara się prowadzić ekologiczny tryb życia, wynikający bezpośrednio z potrzeby dbania o środowisko naturalne. Aby w […]