Leasing pracowników z Ukrainy – o czym należy pamiętać?

Decyzja o wynajmie pracowników z Ukrainy jest bardzo poważna. Zagraniczna firma, która chce założyć oddział lub filię na Ukrainie, może to zrobić poprzez leasing pracowników z Ukrainy.

Na czym polega leasing pracowników z Ukrainy?

Pojęcie leasingu pracowniczego jest wykorzystywane w przypadkach, gdy pracodawca potrzebuje zatrudnić pracownika na określony czas. Aby uniknąć ryzyka związanego z zatrudnieniem nowego pracownika, pracodawca może zdecydować się na leasing pracowników z Ukrainy.

Jest to powszechna praktyka w wielu krajach, w których jest legalna, ale może być bardzo kosztowna. Dobrym pomysłem jest również zatrudnianie ukraińskich pracowników, którzy są już ugruntowani w swoim zawodzie i mają dobrą reputację. Firma będzie chciała uniknąć konieczności szkolenia nowych pracowników od podstaw. Jeśli to możliwe, spróbuj znaleźć kogoś, kto mówi w języku swojego kraju, aby komunikacja nie była problemem.

O czym należy pamiętać?

W tym przypadku należy pamiętać, że istnieją pewne różnice pomiędzy pojęciami leasingu pracowniczego i outsourcingu. Główna różnica polega na tym, że outsourcing nie oznacza żadnych długoterminowych zobowiązań i obowiązków ze strony obu zaangażowanych stron, natomiast leasing pracowniczy implikuje takie zobowiązania.

Leasing pracowników z Ukrainy jest bardzo dobrym sposobem na wejście na rynek ukraiński, ponieważ zapewnia wyższy poziom wsparcia i niezawodności niż ten, który można znaleźć w innych krajach outsourcingowych.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 2 =