Lampy zewnętrzne do ogrodu – co jest w nich najważniejsze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lampy zewnętrzne są jednym z najważniejszych elementów Twojego ogrodu. Tworzą przyjemną atmosferę, zapewniają dodatkowe światło, a nawet mogą być używane jako dodatkowe źródło ciepła. Dużo ciekawych egzemplarzy lamp ogrodowych będziemy mogli znaleźć za pośrednictwem witryny internetowej https://lampanajutro.pl/.

Oto na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze lamp zewnętrznych:

Jaką masz wielkość ogrodu?

Obszar, w którym będziesz ich używać, determinuje ich moc i wygląd. Na przykład, jeśli chcesz oświetlić duży obszar ogrodu, powinieneś kupić mocne oświetlenie zewnętrzne (na przykład z żarówkami halogenowymi). Jeśli lampa jest zainstalowana w małym miejscu, nie musi być tak potężna. Ale nawet w tym przypadku zastanów się, czy lepiej, aby Twoja lampa miała mocne światło, czy nie.

Materiał

Materiał, z którego wykonane jest oświetlenie do ogrodu ma również znaczenie. Materiałem lamp zewnętrznych może być plastik, aluminium lub stal. Plastik jest najtańszą opcją, ale jest trudniejszy do utrzymania i naprawy niż metal. Na przykład, jeśli chcesz usunąć rdzę z lampy wykonanej z metalu, to nie będzie to działać z lampami plastikowymi.

Rodzaj żarówki również ma znaczenie

Żarówki halogenowe mają mocniejsze światło, ale szybko się przegrzewają; żarówki LED działają dłużej, ale nie dają tyle światła co żarówki halogenowe; świetlówki są tańsze, ale dają mniej światła niż żarówki żarowe itp.

Wielkość lampy

Jeśli masz mały ogród, to wystarczy mała lampa. Jeśli chcesz oświetlić cały teren i upewnić się, że nie ma cieni, to wybierz lampę zewnętrzną, która ma większy promień światła lub użyj kilku mniejszych lamp w różnych miejscach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrać rozmiar basenu ogrodowego?
Jak dobrać rozmiar basenu ogrodowego?
Jeśli jesteśmy właśnie na etapie podejmowania decyzji o zakupie basenu do własnego ogrodu, powinniśmy brać pod uwagę wiele istotnych kwestii […]
Jak stworzyć w domu świąteczną atmosferę?
Nadchodzące święta to magiczny czas, na który wyjątkowo czekaliśmy w tym ciężkim roku. Okres Bożego Narodzenia i wszystkie towarzyszące mu […]
Czy otwieranie małego biznesu jest opłacalne?
Czy otwieranie małego biznesu jest opłacalne?
Aby odnieść sukces w biznesie, trzeba mieć dobry pomysł i wiedzieć, jak go wypromować. Założenie małej firmy przy minimalnym wkładzie […]