Kawy na prezent – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa jest napojem spożywanym od wieków, ale dopiero od niedawna spożywanie kawy stało się trendem w wielu krajach. Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów na świecie i istnieje wiele różnych odmian do wyboru.

Kawa pochodzi z nasion krzewu kawowego, który jest małym wiecznie zielonym drzewem pochodzącym z Afryki. Nasiona są suszone i palone przed zmieleniem na proszek lub ziarna. Ziarna mogą być następnie zaparzone do napoju lub użyte jako składnik różnych potraw i napojów.

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać kupując kawy na prezent:

Rodzaj ziarna kawy 

Istnieje wiele różnych rodzajów ziaren, które wytwarzają różne smaki i aromaty. Można znaleźć ziarna z Kolumbii, Etiopii, południowych Indii, Ameryki Środkowej, Indonezji i więcej. Wszystkie mają swoje unikalne cechy, takie jak owocowe lub pikantne smaki.

Prażenie 

Prażenie określa, jak ciemne lub jasne będą ziarna po ich wypaleniu. Jeśli lubisz kawę ciemno paloną, szukaj ziaren, które są ciemno palone; jeśli wolisz kawę jasno paloną, szukaj ziaren, które są lekko palone.

Świeżość

Kawa ma datę ważności tak samo jak żywność. Po upływie tej daty smak kawy może się nieznacznie lub nawet drastycznie zmienić, w zależności od tego, jak długo leżała na półkach sklepowych lub w domowej spiżarni. Najlepszym sposobem na zapewnienie świeżości jest zakup całych ziaren z lokalnej palarni, a nie wstępnie zmielonych paczek kawy ze sklepów spożywczych lub internetowych – mają one wyższy wskaźnik obrotu, co oznacza świeższy produkt!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym jest odzież uliczna?
Mnóstwo osób pragnie poprzez ubranie wyrażać swoją tożsamość oraz niebanalne przekonania czy zainteresowania. To właśnie z myślą o nich powstała […]
Jak zabezpieczyć glazurę?
Jak zabezpieczyć glazurę?
Profil wykończeniowy narożny służy do ochrony glazury na krawędzi płytki. Profil wykończeniowy narożny wykonany jest ze stali nierdzewnej i posiada […]
Budowa domu – na jaką bramę garażową się zdecydować?
Budowa domu – na jaką bramę garażową się zdecydować?
W trakcie wznoszenia domu jednorodzinnego większość osób decyduje się od razu na budowę garażu (wolnostojącego bądź ściśle połączonego z obiektem […]