Jakie rodzaje sejfów są obecnie dostępne na rynku?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów sejfów. Niektóre są wykonane tak, aby były ukryte, niektóre są ognioodporne, a niektóre oferują obie te cechy. Oto lista najpopularniejszych typów:

Sejf na broń palną

Ten typ jest stworzony do przechowywania broni palnej. Można je kupić w każdym sklepie sportowym lub sklepie z bronią, lub można zbudować jeden samemu od podstaw.

Sejfy domowe

Ten typ sejfu służy do przechowywania kosztowności, takich jak biżuteria i drobne przedmioty osobiste. Są one powszechnie spotykane w domach, ale mogą być również używane w firmach. Minusem ich jest to, ze często się blokują co sprawia, że często trzeba wzywać specjalistów, którzy wykonują awaryjne otwieranie sejfów Warszawa jest miastem w którym sporo osób się tym zajmuję zawodowo.

Sejfy ognioodporne

Te rodzaje sejfów zostały przetestowane pod kątem odporności na ogień, co oznacza, że przez określony czas pozostaną nieuszkodzone przez ciepło lub ogień. Tego typu sejfy są zazwyczaj używane w biurach, gdzie cenne dokumenty muszą być przechowywane bezpiecznie, jak również w innych miejscach, gdzie wrażliwe informacje są przechowywane cyfrowo lub na papierze.

Wodoodporne sejfy

Wodoodporne sejfy są zaprojektowane tak, by nie przepuszczać wody i wilgoci, więc nie musisz się martwić, że powódź zniszczy Twoje cenne przedmioty wewnątrz sejfu! Świetnie nadają się do przechowywania ważnych dokumentów w razie nagłych wypadków, takich jak powódź czy huragan.

Sejf elektroniczny

Sejfy elektroniczne są zaprojektowane tak, aby uniemożliwić włamywaczom dostęp do nich poprzez zastosowanie zamka elektronicznego. Dzięki temu nie ma możliwości, aby ktoś bez znajomości kombinacji mógł się dostać do sejfu siłą. Niektóre modele mają również wbudowane kamery cyfrowe, dzięki czemu możesz zobaczyć, kto manipuluje przy Twoich kosztownościach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wyprawić wyjątkowe urodziny swojemu dziecku?
Przyjęcie urodzinowe to bardzo ważna impreza okolicznościowa dla każdego dziecka. W tym dniu młody człowiek powinien czuć się wyjątkowo, a […]
W jakich pracach remontowych używa się płyt z poliwęglanu?
W jakich pracach remontowych używa się płyt z poliwęglanu?
Płyty poliwęglanowe są idealnym materiałem dla różnych projektów renowacyjnych. Poza tym, że są trwałe i nie wymagają konserwacji. Płyty poliwęglanowe […]
Outsourcing IT – wszystko co musisz wiedzieć
Outsourcing IT – wszystko co musisz wiedzieć
Oddelegowanie usług teleinformatycznych do firm zewnętrznych to powszechnie stosowana praktyka w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach. Wszelkiego rodzaju czynności związane […]