Jakie lampy wstawić w gabinecie?

W gabinecie przede wszystkim pracujemy, a co za tym idzie – korzystamy z niego o różnych porach dnia, a czasem także w nocy. Konieczne jest zatem zadbanie o odpowiednie oświetlenie.

Rozwiązania wiszące i stojące

W tym pomieszczeniu warto postawić na dobre oświetlenie każdego miejsca, bowiem często przemieszczamy się, dokonując jakiś notatek czy też myśląc nad różnymi kwestiami. Jako podstawowe źródła światła powinny zatem służyć lampy wiszące oraz stojące – te pierwsze najlepiej umieścić w centralnej części sufitu, a z kolei większe lampy stojące mogą być sprawdzonym rozwiązaniem w kątach. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie tam takiego przedmiotu oraz wygodnego fotela lub krzesła, dzięki czemu może to być kącik do czytania. Jeżeli chodzi o dobór stylu to mogą to być warianty klasyczne, ale też mniej typowe i bardziej designerskie, a mariner lampy powinny zwrócić uwagę entuzjastów takich rozwiązań.

Co postawić na biurku?

Główną przestrzeń roboczą wyznaczamy przeważnie na biurku czy stole, więc powinno posiadać ono dodatkowe oświetlenie, by móc przyjrzeć się szczegółom dokumentów przeglądanych późną porą dnia. Z tego względu w gabinecie sprawdzają się lampy stołowe, które zwiększają komfort pracy. Mogą być także alternatywą dla lamp stojących, jeżeli umieścimy je na specjalnym, podwyższonym stoliczku przy fotelu, by móc komfortowo czytać. Wybierając warianty ozdobne lub bardzo nowoczesne, można nadać gabinetowi nie tylko praktycznego charakteru, lecz uzupełnić także jego dekoracje.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × trzy =