Jak zachować śnieżnobiały uśmiech?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śnieżnobiały uśmiech może sprawić, że będziesz wyglądać młodziej, zdrowiej i pewniej siebie. Ale co zrobić, jeśli Twoje zęby są przebarwione lub odbarwione? Możesz czuć się niepewnie i nawet unikać uśmiechania się. Wiele osób uważa, że przywrócenie zębom jasnej bieli jest zbyt kosztowne, ale wcale nie musi tak być.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci utrzymać jak najlepszy wygląd Twoich zębów:

Szczotkuj zęby dwa razy dziennie

Wstań rano i umyj zęby przed śniadaniem. Następnie umyj je ponownie po obiedzie lub kolacji. Po szczotkowaniu użyj antybakteryjnego płynu do płukania ust, aby zabić zarazki, które mogą pozostać na zębach lub dziąsłach.

Codziennie nitkuj zęby

Nitkowanie jest ważnym elementem codziennej higieny jamy ustnej, ponieważ pomaga usunąć płytkę nazębną i cząstki jedzenia spomiędzy zębów, do których nie dociera szczoteczka. Jeśli masz trudności z nitkowaniem między wszystkimi zębami, użyj zamiast tego taśmy dentystycznej.

Regularnie odwiedzaj swojego dentystę na przeglądy i wybielanie zębów

Jeśli chcesz zachować białe i zdrowe zęby, regularnie odwiedzaj swojego dentystę. Twój dentysta może przeprowadzić zabieg wybielania zębów, aby usunąć plamy powierzchniowe i sprawić, że Twój uśmiech będzie jaśniejszy. Jeżeli twój dentysta nie przeprowadza zabiegu jakim jest wybielanie zębów Konin, w swoim mieście posiada wiele klinik dentystycznych, które oferują ten zabieg.

Stosuj fluor, aby chronić się przed próchnicą

Fluor wzmacnia szkliwo zębów i pomaga zapobiegać próchnicy, zmniejszając prawdopodobieństwo powstania dużych ubytków oraz wspomagając remineralizację (proces naprawczy), kiedy małe ubytki powstają na powierzchni szkliwa zębów w wyniku działania kwasów z wnętrza jamy ustnej (zwykle z powodu spożywania zbyt dużej ilości cukru).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sprawdzony sklep z perukami – jak go znaleźć?
Sprawdzony sklep z perukami – jak go znaleźć?
Internet to wielkie dobrodziejstwo XXI wieku, ale jednocześnie pułapka, w którą zdarza nam się wpadać. Nasi przodkowie mieli kiedyś do […]
Co powinno pojawić się w kuchni kogoś, kto lubi piec?
Co powinno pojawić się w kuchni kogoś, kto lubi piec?
Pieczenie ciast, ciasteczek, czy nawet chlebów przywołuje nam na myśl beztroskie czasy dzieciństwa, gdy z babcinej kuchni wydobywały się cudowne […]
Co jest potrzebne do montażu półki?
Co jest potrzebne do montażu półki?
Montaż półki ściennej nie jest niczym skomplikowanym. Należy zacząć od ustalenia gdzie i na jakiej wysokości ma wisieć. Następnie należy […]