Jak zachować śnieżnobiały uśmiech?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śnieżnobiały uśmiech może sprawić, że będziesz wyglądać młodziej, zdrowiej i pewniej siebie. Ale co zrobić, jeśli Twoje zęby są przebarwione lub odbarwione? Możesz czuć się niepewnie i nawet unikać uśmiechania się. Wiele osób uważa, że przywrócenie zębom jasnej bieli jest zbyt kosztowne, ale wcale nie musi tak być.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci utrzymać jak najlepszy wygląd Twoich zębów:

Szczotkuj zęby dwa razy dziennie

Wstań rano i umyj zęby przed śniadaniem. Następnie umyj je ponownie po obiedzie lub kolacji. Po szczotkowaniu użyj antybakteryjnego płynu do płukania ust, aby zabić zarazki, które mogą pozostać na zębach lub dziąsłach.

Codziennie nitkuj zęby

Nitkowanie jest ważnym elementem codziennej higieny jamy ustnej, ponieważ pomaga usunąć płytkę nazębną i cząstki jedzenia spomiędzy zębów, do których nie dociera szczoteczka. Jeśli masz trudności z nitkowaniem między wszystkimi zębami, użyj zamiast tego taśmy dentystycznej.

Regularnie odwiedzaj swojego dentystę na przeglądy i wybielanie zębów

Jeśli chcesz zachować białe i zdrowe zęby, regularnie odwiedzaj swojego dentystę. Twój dentysta może przeprowadzić zabieg wybielania zębów, aby usunąć plamy powierzchniowe i sprawić, że Twój uśmiech będzie jaśniejszy. Jeżeli twój dentysta nie przeprowadza zabiegu jakim jest wybielanie zębów Konin, w swoim mieście posiada wiele klinik dentystycznych, które oferują ten zabieg.

Stosuj fluor, aby chronić się przed próchnicą

Fluor wzmacnia szkliwo zębów i pomaga zapobiegać próchnicy, zmniejszając prawdopodobieństwo powstania dużych ubytków oraz wspomagając remineralizację (proces naprawczy), kiedy małe ubytki powstają na powierzchni szkliwa zębów w wyniku działania kwasów z wnętrza jamy ustnej (zwykle z powodu spożywania zbyt dużej ilości cukru).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Prezenty, które sprawdzą się na każdą okazję
Prezenty, które sprawdzą się na każdą okazję
Jest kilka takich pomysłów na prezenty, które sprawdzą się zawsze. Poza kwiatami, czekoladkami oraz alkoholem, możemy zaoferować bliskim biżuterię oraz […]
Akcesoria porządkowe jakie warto nabyć z myślą o sprzątaniu domu
Akcesoria porządkowe jakie warto nabyć z myślą o sprzątaniu domu
Utrzymanie porządku w domu dla niektórych to czysta przyjemność, a dla innych niepotrzebna strata czasu. Każdy jednak przyzna, iż przebywanie […]
Co powinno znaleźć się w codziennej stylizacji motocyklisty – jak się ubierać?
Co powinno znaleźć się w codziennej stylizacji motocyklisty – jak się ubierać?
Motocykliści jeżdżący na chopperach są od lat synonimem wolności i niezależności. Charakterystyczną cechą wyróżniającą harleyowców jest ich unikalny strój. Jego […]