Co powinny jeść osoby uprawiające sport?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej do naszego trybu życia, może wnieść jedynie same korzyści. Zarówno pod względem krótkoterminowym, jak i długoterminowym zyska na tym nasza sprawność, wydolność czy też psychika. Najlepiej jest postawić na sport, który sprawia radość – niekoniecznie musimy charakteryzować się w nim wyższymi umiejętnościami, ważniejsze jest samo pozytywne nastawienie do niego.

Nie mało znaczącą kwestią jest i sama dieta. Ta powinna być zbilansowana, regularna i oparta na produktach nieprzetworzonych. Jaką dokładnie żywność należy spożywać, gdy regularnie trenujemy?

Sport a zdrowe żywienie

Ruch w połączeniu ze zdrową żywnością jest w stanie dużo szybciej wpłynąć na nasze ciało. W zależności od tego, co jest naszym głównym celem (schudnięcie, przybranie na masie czy zwiększenie siły, wydolności) konsumować powinniśmy inne składniki spożywcze. W zbudowaniu mięśni podstawą są wszelkie produkty proteinowe, czyli te charakteryzujące się dużą ilością białka – to przyswajane przez nasz organizm pełni funkcję budulcową. W konsekwencji tkanka mięśniowa może stabilnie i prawidłowo się rozwijać, a my posiadamy większą siłę.

Przy regularnej aktywności ruchowej bardzo istotna jest również suplementacja witaminowa. Dostarczanie odpowiednich wartości minerałów pozwoli na zachowanie równowagi w naszym organizmie oraz zredukuje objawy niedoborów (najczęściej w naszych organizmach pojawiają się niedobory witaminy D, B czy magnezu).

Tutaj przydatne będą wszelkie koktajle odżywcze – wymieszane z owocami, jogurtem czy kefirem oraz dodatkową ilością białka. W zależności od naszego gustu postawić możemy na inne smaki. Produkty tego typu są dostępne na http://24fitclub.pl/produkt/koktajl-odzywczy-formula-1-o-smaku-malin-i-jagod/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wizerunek – prawda czy fałsz?
Wizerunek – prawda czy fałsz?
Nie od dziś wiadomo, że jak cię widzą tak cię piszą… Odpowiedni wizerunek jest nieodłączną częścią naszego życia zawodowego. Może […]
Jakie są zalety uczęszczania na trening EMS?
Jakie są zalety uczęszczania na trening EMS?
Trening EMS ma wiele zalet, które doceniają jego użytkownicy. Jedną z nich jest pobudzanie włókien mięśniowych na szeroką skalę (aż […]
Dobrej jakości wyposażenie pokoju dziecięcego
Dobrej jakości wyposażenie pokoju dziecięcego
Kiedy spodziewamy się narodzin potomka, stajemy przed koniecznością urządzenia dziecięcego pokoju. Na rynku dostępnych jest mnóstwo akcesoriów, które uwodzą pastelowymi […]