Zrogowacenia na stopach to przypadłość dotykająca wielu ludzi. Zimą chodzimy w pełnych butach i nie musimy eksponować swoich gołych pięt. Problem pojawia się w miesiącach letnich, kiedy wkładamy obuwie, które je odsłania. Stwardniała skóra wygląda nieestetycznie. Co zrobić, aby raz na zawsze pozbyć się tego problemu?
Czynników wywołujących ten przykry defekt skórny może być wiele. Jednym z nich jest zbyt duży nacisk na powierzchnię stopy, związany na przykład z nadwagą. Krew nie krąży wtedy właściwie, a naskórek szybciej obumiera. Po kąpieli z reguły wcieramy w ciało balsam. Podczas tego rytuału często omijamy okolice stóp. Niewłaściwa pielęgnacja w postaci niedostatecznej ilości składników nawilżających powoduje ich nadmierne przesuszenie. Innych powodów możemy doszukiwać się w niewłaściwej diecie, a nawet uwarunkowaniach genetycznych.
Bardzo pomocne będzie regularne moczenie stóp w wodzie z dodatkiem soli. Po ich osuszeniu warto zastosować peeling. Aplikujemy niewielką jego ilość i masujemy nim skórę przez co najmniej minutę. Następnie spłukujemy ciepłą wodą. Na koniec nakładamy na stopy warstwę kremu nawilżającego.
Czasami takie zabiegi są niewystarczające. Warto zaopatrzyć się wtedy w akcesoria podologiczne. Niektórych z nich nie dostaniemy w zwykłej drogerii. Przykładem mogą być te dostępne na https://narzedziakosmetyczne.com.pl/narzedzia-podologiczne. Znajdziemy tam m.in. kapturki ścierne, które usuwają zrogowaciały naskórek, a po wykonanej czynności same oczyszczają się z drobinek skóry, które osiadły na ich powierzchni.
Po każdorazowym użyciu narzędzie powinno być przez nas zdezynfekowane. Pozwala to na pozbycie się nagromadzonych bakterii. Skuteczne płyny i żele do utrzymania higieny można zamówić na https://narzedziakosmetyczne.com.pl/dezynfekcja-i-sterylizacja. Przyda się płyn na bazie alkoholu, który zda egzamin także przy regularnym czyszczeniu innych produktów, jakie mamy w swoim domu, np. cążków do paznokci.