Jak przygotować plik do druku wielkoformatowego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Druk wielkoformatowy to świetny sposób na dzielenie się swoimi zdjęciami i sztuką z innymi. Niezależnie od tego, czy tworzysz plakaty na konferencję, czy sprzedajesz sztukę w internecie, drukarki wielkoformatowe mogą pomóc Ci w przygotowaniu dużych obrazów, które wyglądają świetnie i są łatwe do wyświetlenia. Zanim jednak zaczniesz drukować, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o tym, jak przygotować swój plik do druku wielkoformatowego.

Przygotowywanie pliku do druku

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest upewnienie się, że druk wielkoformatowy poznań sprawdzi się w przypadku Twojego projektu. Jeśli masz obraz, który został zapisany w niskiej rozdzielczości, musisz to zmienić. Im większy obraz, tym więcej pikseli będzie zawierał, co ułatwi Ci druk. Jeśli Twój obraz nie nadaje się w takiej postaci, jest kilka rozwiązań, które możesz zastosować.

Możesz zdecydować się na użycie do druku grafiki wektorowej zamiast rastrowej. Obrazy rastrowe zawsze będą rozpikselowane po powiększeniu, podczas gdy obrazy wektorowe pozostaną ostre i wyraźne bez względu na to, w jak dużym będą przybliżeniu.

Inną opcją jest użycie obrazów o wysokiej rozdzielczości z takich źródeł jak Adobe Stock lub Shutterstock. W ten sposób Twoje logo lub projekt będzie wyglądał dobrze, nawet jeśli zostanie wydrukowany na ogromnej powierzchni.

Na koniec powinieneś zmienić rozmiar swojego obrazu tak, aby jego proporcje odpowiadały rozmiarom papieru, którego chcesz użyć, aby uniknąć zniekształceń podczas drukowania.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podróż samolotem – jaką walizkę wybrać?
Podróż samolotem – jaką walizkę wybrać?
Podróż samolotem wiąże się dla wielu nie tylko ze stresem latania, ale również prawidłowym spakowaniem rzeczy. Zapoznanie się z przepisami […]
Wymianę tych części lepiej zlecić mechanikowi
Umiejętność samodzielnej naprawy drobnych usterek czy też wymiany pewnych części w samochodzie jest bardzo przydatna. Dzięki temu nie trzeba tracić […]
Sposoby na upały – jak sobie poradzić z wysoką temperaturą w domu?
Sposoby na upały – jak sobie poradzić z wysoką temperaturą w domu?
Latem temperatura może osiągnąć wartości nawet czterdziestu stopni Celsjusza, co przekłada się na samopoczucie i komfort każdego z nas. Wiele […]