Jak dbać o skórę twarzy krok po kroku?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najpierw umyj twarz dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Użyj delikatnego środka oczyszczającego i ciepłej wody, aby usunąć wszystkie ślady makijażu i oleju. Spłucz dokładnie chłodną wodą, aby zamknąć pory.

Użyj kremu nawilżającego

Po drugie, zastosuj krem nawilżający, który jest odpowiedni dla Twojego typu skóry. Jeśli masz skórę suchą, wybierz żel lub krem beztłuszczowy, który zawiera kwas hialuronowy dla dodatkowego nawilżenia; dla skóry normalnej poszukaj lekkiego kremu z filtrem SPF 15 lub wyższym; dla skóry tłustej wybierz żel lub lotion beztłuszczowy z filtrem przeciwsłonecznym o szerokim spektrum działania i kwasem salicylowym, który pomaga kontrolować błyszczenie.

Użyj peelingu

Po trzecie, dwa razy w tygodniu używaj peelingu do twarzy, aby usunąć martwe komórki i zanieczyszczenia bez podrażniania wrażliwej skóry twarzy. Wybierz taki, który zawiera naturalne składniki, takie jak cukier lub sproszkowane łupiny orzecha włoskiego (które złuszczają skórę bez nadmiernego wysuszania) i unikaj tych, które zawierają ścierające mikrogranulki lub kulki wykonane z plastiku (które mogą drapać skórę).

Zafunduj sobie zabiegi twarzy w domu

Po czwarte, zafunduj sobie cotygodniowe zabiegi na twarz w domu, używając produktów opracowanych specjalnie do odmładzania twarzy. Zacznij od oczyszczenia twarzy w sposób opisany powyżej, następnie wmasuj w skórę tonik, wykonując ruchy w górę, aby odblokować pory od wewnątrz, a następnie spłucz chłodną wodą, zanim zastosujesz jakiekolwiek inne produkty. W internecie, możesz zakupić cały zestaw do pielęgnacji twarzy. Kosmetyki Bielenda Professional zapewniają różnorodność takich zestawów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pies też musi się wyszaleć. Jak przygotować psa na wyrafinowaną imprezę?
Pies też musi się wyszaleć. Jak przygotować psa na wyrafinowaną imprezę?
Pies to dla wielu osób jeden z członków rodziny. Nie powinien dziwić zatem fakt, iż wielu właścicieli marzy o tym, […]
Igła do tatuażu – co warto wiedzieć?
Igła do tatuażu – co warto wiedzieć?
Co to jest i do czego służy? W tatuażu igła jest narzędziem używanym do nakłuwania skóry w celu wprowadzenia tuszu […]
Jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry?
Jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry?
Psychiatra to lekarz jak każdy inny. Sporo osób ma jednak opory, by skorzystać z porady tego specjalisty. Musimy wiedzieć, że […]