Co ubrać na siłownię?

Wybór ubrań na siłownię nie jest łatwy dla osób, które zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Niestety, większość rzeczy jakie znajdziemy w szafie nie będzie dobrym rozwiązaniem. Opiszemy jaką odzież na siłownię wybrać i na co zwrócić uwagę.

Tkanina oddychająca

Należy pamiętać, że nie każdy materiał dobrze przepuszcza powietrze. Na przykład bawełna mocno wchłania wilgoć. Zatem podczas intensywnego treningu ubranie będzie mokre i odczujemy dyskomfort. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się poliester. Jest to tkanina, która charakteryzuje się dobrym odprowadzaniem potu, dodatkowo nie nasiąka nim, więc odzież nie klei się do skóry. Dużym atutem są elastyczne ubrania przylegające do ciała. Nie krępują naszych ruchów oraz nie przeszkadzają nam w ćwiczeniach.

Pamiętajmy o wygodzie

Rzeczy, które wybierzemy na siłownię, powinny być dla nas wygodne oraz dopasowane do sylwetki. Legginsy damskie sportowe są idealnym rozwiązaniem, które opina i podkreśla nasze ciało. Dodatkowo są one elastyczne i możemy bez przeszkód wykonać różne czynności. Koszulka również powinna się opinać, jednak w tym przypadku możemy zdecydować, czy powinna mieć rękawy. Ważne, aby na ciuchach jakie wybierzemy nie było guzików, cekinów, czy innych dodatków. Mogą one negatywnie wpłynąć na komfort w trakcie poruszania się. 

Najważniejszym parametrem jest nasza wygoda, jeśli w jakimś ubraniu czujemy się źle, nie decydujmy się na nie. W trakcie aktywności fizycznej poruszamy każdą częścią ciała, a dyskomfort może negatywnie wpłynąć na jakość wykonywanych zadań.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 19 =