Dodatki do modernistycznych wnętrz

Modernistyczne wnętrza cechuje minimalizm, oszczędność w dekoracjach i pewna zamierzona surowość. Dominują w nich takie materiały jak stal nierdzewna, szkło czy cegła bądź nawet beton, a meble i dodatki są proste i pozbawione ozdobników. Jednak mimo to nawet w modernistycznym wnętrzu przydadzą się dodatki, które odrobinę ożywią pomieszczenie. Jakie ozdoby wybierać do stylu nowoczesnego, by nie zmienić jego charakteru?

Minimalistyczne dekoracje na ścianę

Wnętrza całkowicie pozbawione ozdób mogą stwarzać nieprzystępne wrażenie i sprawiać, że zarówno nasi goście, jak i my sami będziemy się czuli w takiej przestrzeni obco. Warto więc zadbać o detale, które przełamią surowość. Nie musimy ustawiać bibelotów na meblach i stołach ani w inny sposób zaburzać kompozycji – wystarczy, że powiesimy na ścianach dekoracje w formie obrazów bądź plakatów. Takie plakaty są doskonałą opcją, gdyż możemy wybrać wzór pasujący do konkretnego pokoju.

Na https://scandiposter.pl/ znajdziemy zarówno minimalistyczne, abstrakcyjne grafiki, jak i reprodukcje wielkich dzieł sztuki bądź też klimatyczne zdjęcia natury i ludzi. Wbrew pozorom sztuka klasyczna pasuje do nowoczesnych wnętrz doskonale – tworzy ciekawy, nieoczywisty efekt kontrastu, przykuwa spojrzenia i uzupełnia wystrój. Z kolei abstrakcja sprawdzi się, jeśli jest dopasowana kolorystycznie do pozostałych dodatków bądź koloru ścian. Naturalistyczne grafiki to propozycja dla tych, którzy nawet w mieście tęsknią za lasem i dziką przyrodą, a czarno-białe zdjęcia to bezpieczna opcja, która odnajdzie się w niemal każdym stylu, więc możemy wybrać ją niezależnie od tego, jak prezentuje się nasze wnętrze.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 3 =