Dlaczego przycinanie drzew w ogrodzie jest tak istotne?

Przycinanie drzew w ogrodzie to jedna z podstawowych prac pielęgnacyjnych. Jeśli zależy nam na pięknych i zadbanych rabatach, koniecznie stosujmy ten zabieg. Gąszcz gałęzi oraz splątanych pędów to prosta droga to słabych i podatnych na choroby roślin. Tylko krzewy i drzewa w dobrej kondycji będą zachwycać swoją zielenią, bujnym kwitnieniem oraz obfitym owocowaniem.

Zalety systematycznego przycinania drzew

Wśród wielu zalet przycinania należy wymienić ograniczenie powierzchni zajmowanego miejsca. W małych ogrodach silnie rozrastające się rośliny będą zajmować zbyt duży obszar, przysłaniając inne cenne okazy. Kolejną korzyścią jest zmuszenie drzewa do wypuszczenia nowych pędów. W ten sposób następuje jego odmłodzenie. Luźniejszy pokrój sprzyja również lepszemu kwitnieniu oraz owocowaniu. Przycinanie jest ważne ze względów sanitarnych. Zbyt duża ilość pędów stwarza niestety idealne warunki do rozwoju chorób grzybowych. Dlatego tak ważne jest usuwanie chorych drzew w miastach. Dobrze przeprowadzona wycinka drzew Kraków stawia jako wzór do naśladowania.

Jak prawidłowo przycinać drzewa i krzewy?

Prawidłowo przycięte drzewo to gwarancja rośliny w dobrej kondycji. Krzewy i drzewa owocowe przycinamy na początku wiosny lub po owocowaniu. Usuwamy pędy chore, krzyżujące się, lub tak zwane wilki, które nie wydadzą owoców. Rośliny ozdobne zazwyczaj wymagają cięcia wiosną, po ustąpieniu pierwszych przymrozków. Porady jak odpowiednio przycinać drzewa i krzewy w ogrodzie możesz znaleźć na http://www.aloesogrody.pl/oferta/zakladanie-ogrodow/. Ciekawe informacje sprawią, że Twoje rośliny będą okazale kwitnąć i owocować.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 1 =