Co wchodzi w skład sprzętu narciarskiego?

Nikt z nas nie wyobraża sobie chyba zimowego wypoczynku bez skompletowanego narciarskiego sprzętu. Białe szaleństwo na stoku to doskonały sposób na oderwanie się od monotonnej codzienności. Chociaż na chwilę możemy wówczas zapomnieć o pracy oraz życiowych problemach i oddać się czystej rekreacji.

Jeżeli nie jesteśmy starymi narciarskimi wyjadaczami, musimy jednak odpowiednio do takiego wyjazdu się przygotować. Najlepiej zacząć już kilka tygodni wcześniej, aby nie gromadzić narciarskich akcesoriów w pośpiechu. Sprawdźmy zatem, co wchodzi w skład narciarskiego sprzętu.

Narty, wiązania i buty

Oczywiście, podstawowym wyposażeniem każdego narciarza są narty. Najlepiej jest kupować je w specjalistycznym sklepie, gdzie wyszkolony sprzedawca doradzi nam, jaki model wybrać. Dobierze go do naszego poziomu umiejętności oraz wzrostu.

Do nart musimy dobrać odpowiednie buty narciarskie. Tutaj również sprzedawca powinien przyjść nam z pomocą. Wytrzymałe obuwie do nart jest dostępne na https://contingent.pl/kategoria/buty-narciarskie/. Ostatnie, ale nie mniej ważne elementy naszego wyposażenia, to wiązania oraz kijki.

Odzież narciarska

Sam sprzęt sportowy to jednak nie wszystko. Na stoku należy być odpowiednio ubranym. Zimowe kurtki, które nosimy na co dzień, podczas narciarskiego zjazdu się nie przydadzą. Na stok ubieramy kurtki narciarskie damskie bądź męskie.

Powinniśmy zaopatrzyć się ponadto w spodnie narciarskie, każdy inny rodzaj będzie bowiem przemakał, co nie służy ani naszemu zdrowiu, ani komfortowi jazdy. Pod kurtkę zakładamy lekką odzież termoaktywną. Dodatki stroju narciarza to czapka, rękawice oraz bielizna, najlepiej również termoaktywna.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + dwadzieścia =