Branże wymagające specjalistycznych wag

Wagi to powszechnie wykorzystywane urządzenia służące do wyznaczania masy różnorodnych obiektów. Oprócz modeli typowo domowych, przeznaczonych do kontrolowania wagi ludzkiego ciała, na rynku są dostępne liczne wersje specjalistyczne. W większości charakteryzują się one ponadprzeciętnie wysoką precyzją, dużą wytrzymałością oraz rozbudowaną funkcjonalnością. Przykładem jest choćby waga jubilerska, ważąca z dokładnością nawet do 0,1 grama. Można ją kupić na https://elektrowag.pl/pl/c/Wagi-jubilerskie/35.

Sprzęty niezbędne w bardzo wielu firmach

W kategorii wag specjalistycznych najbardziej popularne są modele laboratoryjne oraz apteczne, które idealnie nadają się do wyznaczania masy bardzo drobnych przedmiotów oraz substancji. Ważą zazwyczaj z dokładnością do 0,01 g i posiadają czytelny wyświetlacz cyfrowy, a także funkcjonalny interfejs. Stanowią podstawowe wyposażenie m.in. w laboratoriach i ośrodkach badawczych, punktach aptecznych oraz zakładach farmaceutycznych. Rozpowszechnione są ponadto wagi sklepowe z legalizacją (kalkulacyjne i niekalkulacyjne), które pozwalają kasjerowi szybko i sprawnie zważyć zakupione przez klienta produkty.

Tego rodzaju urządzenia znajdują szerokie zastosowanie w niewielkich sklepach osiedlowych (spożywczych, mięsnych itp.), supermarketach i hipermarketach, hurtowniach czy centrach handlowych. Niezwykle rozbudowaną grupą sprzętów są również wagi przemysłowe – m.in. najazdowe, pomostowe, kolejkowe, platformowe, hakowe i samochodowe. Używa się ich na co dzień w bardzo wielu sektorach przemysłu, w tym zwłaszcza w warsztatach, zakładach produkcyjnych, magazynach, sortowniach, hurtowniach czy firmach spedycyjnych i transportowych. 

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =