W co spakować elektronikę przed podróżą? (użyć “ plecak fotograficzny”)

Gdy wybieramy się na wyjazd wakacyjny czy urlopowy, zazwyczaj bierzemy ze sobą mnóstwo przedmiotów elektronicznych. Są to smartfony, tablety, laptopy, aparaty fotograficzne, kamery wideo i tak dalej. Zwykle po prostu wkładamy je do bagażnika samochodu, ewentualnie jakiejś walizki i to wszystko. Nierzadko po podróży w takich warunkach zdarza się, że jakaś część urządzeń ulega uszkodzeniu. Niestety takie są efekty, ponieważ sprzęt elektroniczny z zasady jest delikatny. Na szczęście można temu zapobiec.

Dokładne zapakowanie

Przede wszystkim, jeżeli zamierzamy do jednej walizki włożyć większość lub całą naszą elektronikę, to każde urządzenie powinniśmy zabezpieczyć z osobna. Dobrze jest owinąć je folią próżniową, taką jaka stosowana jest między innymi podczas nadawania przesyłek pocztowych. W ten sposób znacznie zmniejszy się szansa na niekontrolowane przemieszczanie zawartości walizki w trakcie jazdy. Sprawi to, że szansa na wystąpienie uszkodzeń spadnie praktycznie do zera i cały sprzęt przetrwa podróż.

Elementy szczególnie wrażliwe

W przypadku posiadania rzeczy o dużym stopniu wrażliwości na uszkodzenia, takich jak na przykład sprzęt fotograficzny czy kamery wideo znacznej wartości, powinniśmy zastosować dodatkowe środki ostrożności. Dobrze jest zakupić np. plecak fotograficzny i do niego spakować cały sprzęt, który używamy wraz z naszym aparatem. A więc poza nim samym również obiektywy, zasilacze, akumulatory, statywy i tak dalej. To samo warto zrobić w przypadku posiadania np. kamery czy innego dużego sprzętu.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 2 =