Urządzenia do oczyszczania powietrza

W domach prywatnych, zakładach przemysłowych i lokalach biurowych często stosuje się urządzenia służące do oczyszczania powietrza ze szkodliwych substancji. Dzięki temu można bowiem w łatwy sposób pozbyć się m.in. alergenów, które w obecnych czasach w różnym stopniu uczulają niemal 60% społeczeństwa. Najbardziej popularnymi tego typu rozwiązaniami są różnorodne oczyszczacze i systemy wentylacyjne, wyposażone w specjalne filtry. Jeśli chodzi o filtry kieszeniowe cennik ich montażu jest dostępny na stronach internetowych większość firm oferujących tego typu usługę. 

Wysoka efektywność urządzenia to gwarancja świeżego i czystego powietrza 

W celu wyeliminowania z powierza niebezpiecznych substancji powszechnie używa się urządzeń zwanych oczyszczaczami, składających się z układu filtracyjnego wyposażonego w dwa lub trzy filtry (w zależności od modelu). Owe filtry dzielimy na zaporowe oraz elektrostatyczne. Te pierwsze stanowią idealną fizyczną barierę dla różnorodnych cząstek i są zazwyczaj wykonane z włókna szklanego, ewentualnie innego materiału, ale koniecznie o gęstym splocie gwarantującym zatrzymywanie zanieczyszczeń.

Z kolei modele elektrostatyczne są wytwarzane z tworzywa sztucznego albo specjalnego papieru i mają otwartą strukturę, dzięki czemu powietrze przepływa przez nie znacznie łatwiej – co oczywiście nie oznacza, że wyłapują mniej cząstek. Czyści się je za pomocą zwykłego odkurzacza i z powodzeniem spłukuje pod bieżącą wodą.

Kolejnymi sprzętami do oczyszczania powietrza są jonizatory, które działają na takiej zasadzie, że wytwarzają jony ujemne, a następnie uwalniają je do otoczenia. W ten sposób szkodliwe cząstki znajdujące się w pomieszczeniu są ze sobą sklejane, dociążane i opadają na ziemię. Alternatywą dla wymienionych rozwiązań jest wentylacja mechaniczna. Jeśli chcemy, aby była wyjątkowo skuteczna, powinniśmy pomyśleć o macie filtracyjnej G4

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 3 =