Turystyczny przewodnik po Bydgoszczy

Bydgoszcz jest pięknym i pełnym zabytków miastem w województwie warmińsko-mazurskim. Miasto jest często odwiedzane przez turystów, którzy doceniają nie tylko ślady przeszłości, ale również malownicze otoczenie regionu. Gadżety reklamowe Bydgoszcz, które można dostać w mieście, przedstawiają historię okolicy i promują miasto jako godne odwiedzenia.

Atrakcje w Bydgoszczy

Bydgoszcz jest pełen atrakcji dla seniorów, młodzieży czy dzieci. Turyści przyjeżdżający do miasta w głównej mierze skupiają się na zabytkach – podziwiają słynną katedrę, spichrze nad rzeką Brdą, Kościół Klarysek czy śluzę miejską, przez którą prowadzi trasa turystyczna. Ciekawą atrakcją jest rejs tramwajem wodnym, podczas którego turystów czeka dwukrotne śluzowanie i możliwość podziwiania starówki. Na miejscu warto również zobaczyć Wyspę Młyńską, która jest zabytkową wyspą w centrum miasta, która została zagospodarowana jako malownicze miejsce do rekreacji otoczone bulwarami. Walory miasta można podziwiać także w formie drukowanej – wystarczy kupić kalendarz książkowy Bydgoszcz 2020.

Bydgoszcz – okolica

Osoby przyjeżdżające do Bydgoszczy powinny znaleźć czas nie tylko na podziwianie uroków miasta, ale również na zwiedzanie okolicy i pooddychanie świeżym powietrzem. Niedaleko znajduje się Wdecki Park Krajobrazowy. Nie brakuje tutaj miejsc spacerowych, terenów zielonych, znajdujących się nad rzeką Wdą. Wokół Bydgoszczy zlokalizowanych jest wiele szlaków pieszych oraz rowerowych, gdzie można wypocząć i aktywnie spędzić czas. Osoby lubiące szum wody powinny wypożyczyć kajak – wykorzystując Bydgoski Węzeł Wodny można dopłynąć do jezior pałuckich lub Gopła.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + cztery =