Nauka języka obcego dla dzieci – co się przyda?

Języków obcych warto uczyć już najmłodsze dzieci. Jest to dla nich wtedy naturalny proces, dzięki któremu poszczególne terminy przyswajane są o wiele łatwiej niż w późniejszym wieku. By tak się stało trzeba jednak odpowiedniego podejścia do nauki na tym etapie życia. Co przyda się by pomóc dziecku w opanowaniu zagranicznego języka? 

Zabawa

Jednym z często popełnianych błędów jest to by od początku zorientować dziecko na wypełnianie testów i naukę na pamięć. W praktyce młode osoby mogą się wtedy jedynie zrazić do danej dziedziny, gdyż najlepiej przyswajają wiedzę poprzez zabawę. W związku z tym na pewno cenne będą wszelkie piosenki, wiersze czy gry, gdyż będą one dla dzieci bardziej przystępne. Wprowadzenie luźniejszej atmosfery pozwoli też wzbudzić zainteresowanie malca i sprawić, że polubi on naukę języka. 

Odpowiedni zakres

Jedną z ważniejszych kwestii jest to by odpowiednio dobierać zakres nauczania, a w szczególności słownictwa. To ostatnie powinno odpowiadać poziomowi ogólnej wiedzy dziecka, a także temu co na tym etapie życia będzie je interesować. Powinny to być zatem słówka związane z najbliższym otoczeniem, a więc domem, rodziną czy podwórkiem. Poszczególne rzeczy można im wtedy pokazywać i przy okazji nazywać, dzięki czemu łatwiej będzie im je skojarzyć.

Warto pomyśleć też o książce po angielsku o zwierzętach czy roślinach, które także zainteresują dzieci. Ważne jest natomiast to by takie pozycje były w kolorowej formie, gdyż będą wtedy atrakcyjne dla najmłodszych, ułatwiając im także zapamiętywanie. Książki tego typu można zamówić na https://bookids.pl/ksiazki

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 4 =