Kiedy warto zdecydować się na zabieg mikronakłuwania?

Mikronakłuwanie od lat jest przedstawiane jako potężny zabieg przeciwstarzeniowy. Polega on na użyciu małych igieł do nakłuwania skóry i stymulowania produkcji kolagenu, co może poprawić wygląd drobnych linii i zmarszczek. Procedura jest dość prosta w teorii, jednak warto lepiej ją poznać, zanim zdecydujesz się na ten zabieg.

Co to jest mikronakłuwanie?

Mikronakłuwanie, o którym więcej możesz poczytać na stronie https://mediderma.pl/mikronakluwanie-2/, to rodzaj zabiegu odmładzania skóry, który polega na wykorzystaniu maleńkich igieł do tworzenia nakłuć na powierzchni skóry. Nakłucia te uruchamiają proces leczenia organizmu poprzez stymulację wzrostu kolagenu w warstwie skóry właściwej. W rezultacie skóra staje się gładsza i ma bardziej wyrównany koloryt.

Jak to działa?

Proces ten polega na tworzeniu tysięcy mikroranek na zewnętrznej warstwie skóry twarzy – lub w innym miejscu ciała poddawanym zabiegowi – co stymuluje produkcję kolagenu. Kolagen jest odpowiedzialny za produkcję zdrowej, młodo wyglądającej skóry, więc gdy z czasem ulega uszkodzeniu, może powodować zwiotczenie, zmarszczki i inne oznaki starzenia się w tych miejscach.

Kiedy warto zdecydować się na mikronakłuwanie?

Zabieg może być stosowany na wszystkich rodzajach skóry, ale jest szczególnie skuteczny dla osób, które mają:

  • Blizny potrądzikowe;
  • Drobne linie i zmarszczki;
  • Plamy starcze lub uszkodzenia słoneczne;
  • Blizny po wypadkach lub zabiegach chirurgicznych;
  • Rozszerzone naczynka (popękane naczynia krwionośne);
  • Suchą, matową i przebarwioną skórę.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =