Jedwab, gipiura – jaki materiał na suknie wybrać

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór sukni ślubnej w dzisiejszych czasach nie jest zadaniem prostym i wymaga przede wszystkim zdecydowania i znajomości swoich własnych preferencji. Na rynku istnieje bowiem wiele sukien, które różnią się od siebie nie tylko, ale przede wszystkim, materiałem wykonania. Tak więc spotkać możemy kreacje z tiulu, muślinu, szyfonu, tafty, czy satyny. Jednak jednymi z bardziej popularnych są szlachetny jedwab oraz tzw. gipiura. Który z tych materiałów wybrać na suknię ślubną?

Jedwab czy gipiura?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i na pewno nie można bezapelacyjnie wybrać jednego kandydata. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań przyszłej posiadaczki sukni. Każdy z tych materiałów ma bowiem swoje zalety, którymi warto kierować się podczas wyboru. Jedwabna suknia ślubna będzie charakteryzować się niezwykłą lekkością oraz raczej niespotykanym w żadnej innej sukni połyskiem. Jedwab jest miękki, gładki i śliski w dotyku, przez co bardzo wygodny i dobrze prezentujący się. Dodatkowo może on występować w różnych grubościach.

Natomiast suknia ślubna z gipiury, czyli tzw. koronki weneckiej, będzie pięknie reprezentować każdy wzór i szczegół wykonania, gdyż nie posiada podkładu, a jej wzory są wypukłe i mocne. Jest to bardzo elegancki rodzaj materiału, który zdobywa coraz większa popularność z uwagi na wspomniane wcześniej cechy, a także wysoką jakość. Materiały te różnią się więc od siebie, a to który z nich wybierzemy, zależeć będzie tylko i wyłącznie od tego, czego oczekujemy od sukni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego właściwe nawadnianie organizmu jest takie ważne?
Jednym z kluczowych warunków prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu jest wysoki poziom jego nawodnienia. Woda wspomaga bowiem wchłanianie wartościowych składników odżywczych […]
Dieta ketogeniczna – komu jest zalecana?
Dieta ketogeniczna – komu jest zalecana?
Dieta ketogeniczna w ostatnich czasach stała się modnym sposobem odżywiania. Zyskała popularność dzięki nietypowemu jadłospisowi jeśli chodzi o odchudzanie, który […]
Igła do tatuażu – co warto wiedzieć?
Igła do tatuażu – co warto wiedzieć?
Co to jest i do czego służy? W tatuażu igła jest narzędziem używanym do nakłuwania skóry w celu wprowadzenia tuszu […]