Jakie wino można wręczyć jako prezent?

Wino to jeden z najpopularniejszych i najchętniej pitych trunków na świecie. Znakomicie komponuje się z jedzeniem i sprzyja rozmowom, dlatego bardzo często towarzyszy wszelkim imprezom i spotkaniom towarzyskim. Ze względu na elegancki i uniwersalny charakter idealnie nadaje się również na prezent z okazji imienin czy rocznicy ślubu. W tym przypadku strzałem w dziesiątkę będzie np. wino różowe półsłodkie, wyróżniające się lekkim i orzeźwiającym smakiem oraz wyczuwalnymi nutami owocowymi.

Wybierajmy produkty z wysokiej półki

W licznych sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy zarówno klasyczne wina czerwone, jak i białe czy różowe (wytrawne, półwytrawne, słodkie, półsłodkie, musujące itp.). Jeśli nie mamy bladego pojęcia na temat poszczególnych odmian, to najlepszym wyborem na prezent będą trunki z tzw. apelacją, czyli wytwarzane w konkretnym regionie świata według tradycyjnych receptur. Doskonałym przykładem są choćby wina typowo francuskie, oparzone notką AOC (np. Gran Cru lub Chablis), a także wina włoskie z adnotacją DOCG (np. Amarone, Barolo). Ciekawym pomysłem jest też wino koszerne z Izraela, przygotowywane z uwzględnieniem ścisłych reguł religii żydowskiej. Znajdziemy je w tym sklepie online: https://www.profilwino.pl/pl/c/Koszerne/93.

Oczywiście starajmy się kupować produkty kosztujące więcej niż 20 czy 30 zł, ponieważ gwarantują znacznie lepszy smak i aromat. Istotnym kryterium wyboru jest ponadto płeć i wiek obdarowywanej osoby. Kobiety oraz ludzie młodsi preferują raczej wina lekkie i owocowe, o niezbyt wytrawnym smaku (np. musujące, różowe lub białe). Z kolei mężczyźni i seniorzy w większości są miłośnikami trunków cięższych, z wyraźnie wyczuwalnymi aromatami beczkowymi.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + 1 =