Jakie urządzenia mogą znajdować się w zakładach pracy?

Zakłady pracy posiadają i stosują różne urządzenia, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się być niepotrzebne. Jednak podczas wykonywania codziennych czynności mogą przydać się nie raz. Często w najmniej spodziewanych sytuacjach. Postanowiliśmy sprawdzić co możemy znaleźć na liście takich urządzeń.

Badanie trzeźwości

W miejscach, gdzie praca może być szczególnie niebezpieczna, pracownicy mogą być obowiązkowo sprawdzani przy wejściu na obecność alkoholu. By badanie przebiegło szybko, sprawdza się stężenie w wydychanym powietrzu. Do tego najlepiej sprawdza się klasyczny alkomat, taki jak stosuje miedzy innym policja. Za sprawdzanie pracowników odpowiada wyznaczony pracownik ochrony. Przy wejściu każdy musi okazać dokument tożsamości, następnie otrzymuje jednorazowy ustnik i zostaje przebadany pod kątem obecności alkoholu w organizmie. W ten sposób kierownictwo może mieć o wiele większą pewność, że nie dojdzie do żadnych groźnych wypadków.

Przesłuchania pracowników i klientów

O ile w przypadku alkomatów sprawa mogła wydawać się dosyć oczywista, to zapewne zdziwimy się że równie często w zakładach pracy znajdziemy też dyktafony. Jeśli jednak pociągniemy dalej temat badania trzeźwości, to trzeba zapytać co zrobić z pracownikiem, u którego alkohol wykryto? Najczęściej dochodzi do jego przesłuchania przez ochronę, które nagrywane jest właśnie przez dyktafon. Wszystkie te dowody będą miały bowiem znaczenie podczas ewentualnego zwolnienia dyscyplinarnego. Jeśli natomiast mamy do czynienia ze sklepem, to tutaj przesłuchaniom mogą być poddani także zatrzymani przez ochronę klienci, którzy dopuścili się kradzieży.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 4 =