Jak wybierać kolor mebli?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Meble, zwłaszcza te dobrej jakości są kosztownym wydatkiem, dlatego z reguły jest to zakup na kilka lat. Przy ich wyborze powinno unikać się impulsywnych zakupów, które mogą sprawić, iż utkniemy z intensywnie czerwoną skórzaną kanapą, która po kilku miesiącach zacznie przyprawiać nas o ból głowy. Czym się kierować przy wyborze kolorystyki wyposażenia mieszkania?

Rola kolorów w aranżacji wnętrza

Kolory mają nie tylko wpływ na nasze samopoczucie, ale są także skutecznym sposobem na modelowanie pomieszczenia. Najogólniej rzecz ujmując, można je podzielić na dwie grupy: ciepłe i chłodne. Te pierwsze (np. żółty czy pomarańczowy) sprawdzą się we wnętrzach z ograniczonym dostępem naturalnego światła, podczas gdy chłodne (np. niebieski czy zielony) w tych dobrze oświetlonych.

Nie tylko naturalne światło powinno być brane pod uwagę przy wyborze koloru mebli. Równie ważne znaczenie ma metraż pomieszczenia oraz intensywność danej barwy. Zielona sofa na tle ciemnofioletowej ściany w małym pomieszczeniu będzie nie tylko przytłaczać, ale wprowadzi swoisty chaos we wnętrzu. Ta sama sofa na tle neutralnego i naturalnego odcienia będzie jednak mocnym akcentem kolorystycznym nadającym wnętrzu charakteru.

Polacy pokochali skandynawski styl, podstawę którego stanowią funkcjonalność i oszczędna estetyka w naturalnych odcieniach. Kanapy w tym stylu można znaleźć na https://sofart.pl/narozniki/skandynawskie/.
W naszych realiach metraż mieszkania jest z reguły mocno ograniczony dlatego wielofunkcyjne meble (jak np. narożniki w skandynawskim stylu które mogą pełnić funkcję dodatkowego łóżka na okoliczność wizyty znajomych) i stonowane kolory coraz częściej dominują w naszych domach.

Takie tło na ścianach stanowi idealną bazę dla mebli w ciemniejszych i odważniejszych odcieniach aniżeli standardowa biel czy beż. Zasada ta działa także w drugą stronę. Meble w neutralnych kolorach zyskają na atrakcyjności na tyle kolorowych ścian, których dobór powinien być zgodny nie tylko z powyższymi wytycznymi, ale przede wszystkim naszym indywidualnym wyczuciem smaku i gustu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaką odzież zabrać w góry?
Wyprawa w góry to dla większości niedoświadczonych osób spore wyzwanie. Trzeba bowiem odpowiednio się przygotować, pakując do bagażu wyłącznie te […]
Sklep Impeco – strażnicy higieny w skali międzynarodowej!
Sklep Impeco – strażnicy higieny w skali międzynarodowej!
Impeco jest jednym z wiodących producentów i importerów środków higienicznych i owadobójczych. Szeroki asortyment produktów w atrakcyjnych cenach, z gwarancją […]
Wyposażenie hali produkcyjnej – czego nie może w niej zabraknąć?
Wyposażenie hali produkcyjnej – czego nie może w niej zabraknąć?
Każde pomieszczenie przemysłowe jest nastawione na pewien kierunek działania. To właśnie pod tym kątem należy dostosować całą powierzchnię. Pewne elementy […]