Jak ujędrnić skórę i utrzymać ją w dobrej kondycji przez długi czas?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jędrna i elastyczna skóra to marzenie każdej kobiety. Za jej młody wygląd odpowiada kolagen, którego produkcja wyraźnie maleje wraz z wiekiem, powodując zmniejszenie napięcia i powstawanie zmarszczek. Kolagen naturalnie łączy się z innymi białkami. Stanowiąc swoiste rusztowanie skóry, gromadzi wodę pod jej powierzchnią. Mniejsza synteza tych substancji skutkuje starzeniem się i wiotczeniem twarzy, a także widocznym spadkiem jej poziomu nawilżenia. Pielęgnacja cery dojrzałej wymaga szczególnej troski, a dostępne na rynku preparaty ujędrniające i przeciwzmarszczkowe skutecznie mogą pomóc jej przywrócić pożądaną jędrność i młody wygląd.

Składniki aktywne, które ujędrniają skórę

Preparaty ujędrniające działają skutecznie zarówno na powierzchnię, jak i głębsze warstwy skóry. Wiele z nich wspomaga produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, których wysoki poziom odpowiada za elastyczność i zapewnia twarzy zdrowy blask. Popularnym składnikiem kosmetyków przeciwzmarszczkowych jest witamina C, która znana jest ze swoich właściwości antyoksydacyjnych. Oznacza to, że usuwa ona obecne w organizmie wolne rodniki, które wchodzą w interakcję z DNA niszcząc je i powodując szybsze starzenie się. Jednocześnie witamina C pobudza naturalną syntezę kolagenu, dzięki czemu wygładza zmarszczki i zapobiega ich powstawaniu.

Lubianym dodatkiem do kremów ujędrniających jest także kwas hialuronowy, który wpływa pozytywnie na nawilżenie i odżywienie skóry, pozostawiając ją gładką i lśniącą na długi czas. Jeśli szukamy bogatej oferty skutecznych kosmetyków, warto odwiedzić taką stronę jak np. https://dermakrem.pl/99-skora-potrzebujaca-ujedrnienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kilka zabiegów, które postawić mają kropkę nad “i” w Twoim nowym wyglądzie
Kilka zabiegów, które postawić mają kropkę nad “i” w Twoim nowym wyglądzie
Marzyłaś o zmianie swojego wyglądu i podjęłaś się jej? Brawo! W odbiciu w lustrze widzisz nową siebie i możesz się […]
Jakie pomoce dydaktyczne pomogą w opanowaniu języka hiszpańskiego?
Jakie pomoce dydaktyczne pomogą w opanowaniu języka hiszpańskiego?
Nauka języków obcych zawsze przynosi dużo korzyści i choć jest wymagająca, to z całą pewnością warto się jej podjąć. Większość […]
Rola żelów izotonicznych w diecie sportowca
Rola żelów izotonicznych w diecie sportowca
Uprawianie sportu to zawsze duży wysiłek dla sportowca. Każda seria ćwiczeń musi być zawsze dobrze przygotowana pod kątem fizycznym i […]