Jak stworzyć kompostownik?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jesień to najlepszy czas na założenie przydomowego kompostownika. Podczas porządków w ogrodzie generujemy dużą ilość zbędnych bioodpadów. Ich wywożenie może być bardzo kosztowne, a z pewnością jest bardzo nierozsądne. Można z nich uzyskać doskonały nawóz. Wystarczy założyć kompostownik. 

Zadbaj o naturalny ekosystem

Ekolodzy regularnie ostrzegają przed negatywnym wpływem nawozów sztucznych na środowisko i zdrowie człowieka. Dlatego tak ważna jest troska o zdrowy ekosystem. jednym z prostych sposobów użyźniania gleby jest korzystanie z naturalnych nawozów wytwarzanych w kompostowniku. Składujemy w nim wszystkie odpadki pochodzące z ogrodu. Mogą być to resztki skoszonej trawy, liście opadłe z drzew, chwasty wyrwane z grządek, ale również większość bioodpadów generowanych w gospodarstwie. Składowanie ich w jednym miejscu, powoduje, że z czasem zamieniają się one w zdrowy nawóz, który rozrzucony w ogrodzie będzie ważnym wsparciem dla jego poprawnego funkcjonowania. Kompostownik można kupić w sklepie ogrodniczym bądź stworzyć go samemu np. z palet.

W obu przypadkach warto osłonić go specjalnie do tego celi przygotowanymi workami takimi jak https://eko-ludek.pl/Worki-kompostowalne-c27. Ułatwi nam to pracę w kompostowniku i zapobiegnie rozrzucaniu po ogrodzie zgromadzonych w nim elementów. By przyśpieszyć procesy zachodzące w kompostowniku należy raz na kilka dni przerzucić wszystkie jego składniki przy pomocy wideł lub szpadla.  W upalnie dni należy je również polewać wodą, która uniemożliwi nadmierne wysychanie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skutecznie wyczyścić dywan?
Jak skutecznie wyczyścić dywan?
Wystrój domu to coś, o co dba każdy z nas. Odpowiednio dopasowane elementy dekoracji potrafią bowiem nadać wnętrzom niezwykłego charakteru. […]
Gdzie zaopatrzyć się w porządny sprzęt audio?
Gdzie zaopatrzyć się w porządny sprzęt audio?
Stojąc przed zakupem sprzętu audio, warto korzystać z markowych producentów, oferujących produkty najwyższej klasy. Gwarantują one czystość dźwięku w każdym […]
W jaki sposób można wykorzystać płytki we wnętrzu naszego domu?
W jaki sposób można wykorzystać płytki we wnętrzu naszego domu?
Dom to ostoja spokoju i nasze bezpieczne miejsce w świecie. Nic w tym zatem dziwnego, że urządzamy go z wielką […]