Jak rozwijać swoją własną markę na rynku?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwój marki to proces, który obejmuje stworzenie nazwy, logo, sloganu i wszystkiego innego, co ludzie będą kojarzyć z Twoją firmą. Sama marka jest tym, o czym ludzie myślą, gdy słyszą Twoją nazwę; to mentalny obraz, który przychodzi do głowy, gdy ktoś słyszy lub widzi nazwę Twojej marki.

Kluczem do stworzenia wspaniałej marki jest wiedza o tym, kim są Twoi docelowi klienci i czego od Ciebie potrzebują/chcą. Kiedy już znasz te informacje, możesz opracować strategię marki, która będzie z nimi współbrzmieć i pomoże Ci osiągnąć Twoje cele.

Jeśli dopiero zaczynasz rozwijać swoją markę online, oto kilka wskazówek:

1. Zdefiniuj obietnicę marki

Co odróżnia Twój biznes od innych firm? Dlaczego klienci powinni zdecydować się na współpracę z Tobą, a nie z kimś innym? Co jest wyjątkowego w tym, co oferujesz? Te pytania powinny kierować wszystkimi decyzjami dotyczącymi tego, jak prezentujesz się jako organizacja – od oferowanych produktów i usług po język używany na opakowaniach i materiałach promocyjnych.

2. Wybierz mądrze swoją nazwę

Twoja nazwa jest jednym z najważniejszych elementów każdej firmy, ponieważ to właśnie ją ludzie zapamiętują jako pierwszą, gdy próbują sobie przypomnieć kogo lub czego szukają (pomyśl o „Google” lub „Microsoft”). Jest to również jedna z najtrudniejszych rzeczy elementy do zmiany, gdy już je wybierzesz, więc upewnij się, że poświęcisz czas na zbadanie dostępnych opcji i podjęcie właściwej decyzji.

3. Ułatw ludziom znalezienie Cię

Jeśli prowadzisz firmę, istnieje kilka sposobów, na które ludzie mogą próbować znaleźć Twoją firmę w Internecie: mogą szukać konkretnego produktu lub usługi; mogą szukać adresu URL Twojej strony w swojej przeglądarce (lub w wyszukiwarce, takiej jak Google lub Bing); lub mogą zobaczyć reklamę, która doprowadziła ich tam.

Kluczowa rola archetypu marki

Archetyp marki to model, który opisuje konkretny typ charakteru lub osobowości. Stanowi opis cech, wartości i właściwości osobowości, które definiują osobę lub organizację.

W ujęciu marketingowym służy do opisania atrybutów i cech produktu lub usługi, które czynią je wyjątkowymi.

Istnieje wiele różnych sposobów na opracowanie własnego archetypu marki. Możesz zacząć od przeprowadzenia badań online i dowiedzieć się, jak inne firmy opracowały swoje archetypy. Możesz również zapytać przyjaciół i rodzinę, jakie są ich ulubione marki i dlaczego tak bardzo je lubią. To może dać Ci kilka pomysłów na to, jak ludzie postrzegają Twoją firmę lub produkt.

Po zidentyfikowaniu tego, co wyróżnia Twoją firmę spośród innych w Twojej branży, będziesz chciał zdecydować, czy lepiej dla Twojego biznesu będzie, jeśli przyjmiesz istniejący archetyp, czy też stworzysz coś nowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co zabrać ze sobą na spływ kajakowy?
Co zabrać ze sobą na spływ kajakowy?
Wiele osób uwielbia spędzać aktywnie wolny czas. Jedni korzystają ze ścieżek leśnych i uprawiają bieganie. Inni znajdują przyjemność w jeździe […]
Co usprawni pracę okuliście?
Co usprawni pracę okuliście?
Okulistyka to jedna z dziedzin medycyny, w której wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia i instrumenty służące do pomiaru oraz leczenia wad […]
Uniwersalne prezenty dla panów – co zawsze się sprawdzi?
Uniwersalne prezenty dla panów – co zawsze się sprawdzi?
Stwierdzenie, iż istnieje prezent, który zadowoli absolutnie każdego jest ryzykowne, bowiem ilu ludzi, tyle potrzeb i preferencji. Nie mając żadnych […]