Jak ciało zmarłego przygotowywane jest do pogrzebu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pożegnanie bliskiego to zawsze wyjątkowa chwila. Pogrzeb jest czasem, kiedy oddajemy cześ i wspominamy momenty wspólnie spędzone z tą osobą. Okazaniem szacunku jest również godny pochówek wykonany za pośrednictwem profesjonalnego zakładu pogrzebowego. W chwili, kiedy przeżywamy śmierć bliskiej osoby, nie mamy zazwyczaj siły, ani ochoty na załatwianie formalności związanych z pochówkiem.

Wybierając sprawdzony i profesjonalny zakład pogrzebowy w Poznaniu, nie musimy jednak dodatkowo obciążać się formalnościami, gdyż większością z nich zajmie się dom pogrzebowy.

Na czym polega tanatokosmetyka?

Kolejnym ważnym aspektem, który towarzyszy pogrzebowi jest przygotowanie ciała zmarłego, tak aby bliscy mogli się z nim pożegnać. Po tym, jak swoje zadanie wykona już technik sekcji zwłok, do pracy przystępuje tanatopraktor. Jego praca polega – mówiąc w dużym uproszczeniu – na doprowadzeniu ciała zmarłej osoby do stanu najbardziej naturalnego.

Zadanie, jakie stawia przed sobą tanatokosmetyka, to przede wszystkim zamaskowanie objawów rozkładu ciała oraz – jeśli zmarły zmagał się z chorobą – ukrycie zmian wynikających z kłopotów zdrowotnych.

W porozumieniu z rodziną ustala się szczegóły oraz wymagania, co do działań tanatopraktora. Ten z kolei za pomocą specjalistycznych kosmetyków przeprowadza zabiegi, które mają na celu usunięcie przebarwień i doprowadzenie koloru skóry do stanu jak najbardziej naturalnego. W przypadku, kiedy zgon miał miejsce podczas wypadku, dochodzi również potrzeba rekonstrukcji zwłok.

Następnie ciało poddane zostaje balsamacji oraz zabezpieczane przed rozkładem. W tym celu używa się soli, dzięki którym z ciała usuwane zostają bakterie. Tak przygotowane ciało zmarłego jest gotowe do transportu i pogrzebu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pielęgnacja biżuterii złotej i srebrnej
Każda biżuteria wymaga odpowiedniej pielęgnacji, niezależnie od materiału z jakiego jest wykonana. Niezwykle ważne jest to, aby jak najdłużej zachowała […]
Kredyt klęskowy – komu przysługuje i w jaki sposób go uzyskać?
Kredyt klęskowy – komu przysługuje i w jaki sposób go uzyskać?
Kredyt klęskowy to pomoc finansowa stanowiąca zabezpieczenie rolniczej działalności gospodarczej. Kredyt przeznaczany jest na zakup środków do produkcji rolnej, w […]
Skąd czerpać środki na nowe inwestycje w firmie?
Skąd czerpać środki na nowe inwestycje w firmie?
Kredyty bankowe i fundusze unijne Najprostszym sposobem na pozyskanie środków na rozwój własnej firmy jest skorzystanie z kredytu bankowego. Jeszcze […]