Jak ciało zmarłego przygotowywane jest do pogrzebu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pożegnanie bliskiego to zawsze wyjątkowa chwila. Pogrzeb jest czasem, kiedy oddajemy cześ i wspominamy momenty wspólnie spędzone z tą osobą. Okazaniem szacunku jest również godny pochówek wykonany za pośrednictwem profesjonalnego zakładu pogrzebowego. W chwili, kiedy przeżywamy śmierć bliskiej osoby, nie mamy zazwyczaj siły, ani ochoty na załatwianie formalności związanych z pochówkiem.

Wybierając sprawdzony i profesjonalny zakład pogrzebowy w Poznaniu, nie musimy jednak dodatkowo obciążać się formalnościami, gdyż większością z nich zajmie się dom pogrzebowy.

Na czym polega tanatokosmetyka?

Kolejnym ważnym aspektem, który towarzyszy pogrzebowi jest przygotowanie ciała zmarłego, tak aby bliscy mogli się z nim pożegnać. Po tym, jak swoje zadanie wykona już technik sekcji zwłok, do pracy przystępuje tanatopraktor. Jego praca polega – mówiąc w dużym uproszczeniu – na doprowadzeniu ciała zmarłej osoby do stanu najbardziej naturalnego.

Zadanie, jakie stawia przed sobą tanatokosmetyka, to przede wszystkim zamaskowanie objawów rozkładu ciała oraz – jeśli zmarły zmagał się z chorobą – ukrycie zmian wynikających z kłopotów zdrowotnych.

W porozumieniu z rodziną ustala się szczegóły oraz wymagania, co do działań tanatopraktora. Ten z kolei za pomocą specjalistycznych kosmetyków przeprowadza zabiegi, które mają na celu usunięcie przebarwień i doprowadzenie koloru skóry do stanu jak najbardziej naturalnego. W przypadku, kiedy zgon miał miejsce podczas wypadku, dochodzi również potrzeba rekonstrukcji zwłok.

Następnie ciało poddane zostaje balsamacji oraz zabezpieczane przed rozkładem. W tym celu używa się soli, dzięki którym z ciała usuwane zostają bakterie. Tak przygotowane ciało zmarłego jest gotowe do transportu i pogrzebu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybudować basen na swoim tarasie?
Jak wybudować basen na swoim tarasie?
Posiadanie basenu to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli lubimy spędzać wolny czas na zewnątrz. Na sezon letni, a praktycznie to już […]
Jak usunąć zrogowaciałą skórę ze stóp?
Zrogowacenia na stopach to przypadłość dotykająca wielu ludzi. Zimą chodzimy w pełnych butach i nie musimy eksponować swoich gołych pięt. […]
Czy ulotka wciąż stanowi efektywną formę promocji biznesu?
Czy ulotka wciąż stanowi efektywną formę promocji biznesu?
Ulotka jest jedną z najstarszych i prawdopodobnie znaną wszystkim formą reklamy, ale także jedną z tych, które aktualnie generują wiele […]