Camper – kupno czy wynajem?

Era przyczep kempingowych zdecydowanie mija, obecnie przyszedł czas, gdy ogromną popularnością cieszą się campery. Są to samochody specjalnie przystosowane do wyjazdu na urlop czy wakacje, które posiadają część mieszkalną. Można w nich spać, przygotowywać posiłki, myć się oraz wykonywać wszystkie niezbędne codzienne czynności. Zazwyczaj jednak na kemping jedziemy góra kilka razy w roku, czy w takim razie zakup campera na własność jest opłacalny? Sprawdzamy jakie są za i przeciw jeśli chodzi o kupno oraz wynajem camperów.

Camper na własność

Kupno campera to bardzo duży wydatek. Dlatego poleca się go osobom, które bardzo często korzystają z takich pojazdów. Zdarza się, że mieszkają w nich w czasie remontu domu, budowania nowego albo nawet z wyboru przez pewien czas. Osoby będące na emeryturze, które lubią zwiedzać świat, również docenią zalety posiadania własnego campera. Trzeba jednak wiedzieć, że pojazd trzeba ubezpieczyć, robić jego przeglądy, ponosić koszty napraw. Trzeba więc dobrze przemyśleć wszelkie za i przeciw.

Dla kogo wynajem?

W przypadku, gdy na kemping jedziemy raz bądź kilka razy w roku, lepszym wyjściem będzie wynajęcie. W tym przypadku będziemy mogli korzystać ze wszystkich zalet przy własnym camperze wynajem jednak będzie nas o wiele mniej kosztować, ponieważ odchodzi konieczność zakupu pojazdu na własność, jego ubezpieczania, płacenia za przeglądy oraz naprawy. Niejednokrotnie również opłacania specjalnego miejsca postojowego, bo campery to bardzo duże samochody.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =