Z jakich drzew egzotycznych można budować taras?

Własny taras to dziś nie odległe marzenie. Wystarczy posiadanie domu na niedużej działce, by cieszyć się miłymi, letnimi popołudniami na łonie natury. Taras można co prawda zbudować z polskiego drewna, ale coraz bardziej popularne są konstrukcje z drzew egzotycznych. Takie gatunki jak Bangkirai, Massaranduba, czy Garapa oferowane przez IdeaGarden, zapewniają niezwykłe doznania estetyczne. Ich różnorodność kolorystyczna sprawia, że konstrukcja prezentuje się naprawdę imponująco.

Możemy bawić się kolorami i stosować różne warianty, w zależności od naszych upodobań oraz charakteru otoczenia. Dla przykładu Bangrirai początkowo prezentuje jesienne barwy, ale wraz z kolejnymi latami ciemnieje, a taras wygląda bardziej klasycznie. Podobnie prezentuje się Massaranduba. Jest to ciemne drewno, które nie posiada porów i jest bardzo wytrzymałe. Z biegiem lat nieco szarzeje, ale jest to rzeczą normalną przy drewnie egzotycznym.

Na co się zdecydować?

Zupełnie inne cechy przejawia Grapa. Posiada nietypowe usłojenie, co nada wyrazu i unikalnego wyglądu naszemu tarasowi. Również z biegiem lat ciemnieje pod wpływem warunków atmosferycznych. Początkowo kolor tego gatunku jest jasnożółty, lub żółto-pomarańczowy. Ten rodzaj drewna należy odpowiednio zabezpieczyć olejem, by nie pokrył się ciemnymi plamami. Reaguje bowiem z metalami i żelazem. Ostateczny wybór drewna powinien zależeć od umiejscowienia naszego domu oraz kolorów dominujących wokół niego. Na https://www.ideagarden.pl/tarasy-drewniane-i-kompozytowe-zdjecia?kategoria=tarasy-drewniane&material_d[]=drewno-egzotyczne można znaleźć ważne informacjęe o niemal każdym z nich.  Moda na poszczególne rodzaje szybko się zmienia, a taras jest budowlą długie lata, dlatego powinien mieć uniwersalny wygląd.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 11 =