Lakierowanie różnych powierzchni

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie, odświeżanie różnych nawierzchni domowych stało się modne. Zabawa stylem poprzez zmianę koloru lub polakierowanie. To wszystko jest bardzo proste pod warunkiem, że pamięta się o podstawowych zasadach.

Lakierowanie drewna

Drewno posiada w sobie niepowtarzalny urok i elegancję. Związku z niebanalnym stylem jest to materiał często wykorzystywany w domu. Jednak, aby deski elewacyjne czy meble utrzymywały przez lata swój pierwotnie dobry stan, należy odpowiednio o nie zadbać. W tym przypadku, idealnym sposobem jest ich lakierowanie.

Jeżeli lakierowanie jest wykonywane samodzielnie – w warunkach domowych, należy przygotować odpowiedni sprzęt i preparaty. W przypadku lakierowania powierzchni zewnętrznych stosowane środki będą inne, niż te wykorzystywane w wewnątrz. Daną powierzchnię można odnowić za pomocą pędzla, wałka lub pistoletu natryskowego.

Oczywiście, przed każdorazowym malowaniem lakierem, należy dokładnie oczyścić nawierzchnię, która musi być sucha, gładka i wolna od zanieczyszczeń. Zdarcie zniszczonej powierzchni można wykonać za pomocą szlifierki. Trzeba tylko pamiętać o doborze odpowiedniej tarczy szlifierskiej, aby nie uszkodzić mebli. Aby lakierowanie było trwałe, należy wykonać malowanie dwa razy.

Lakierowanie plastiku

Odnawianie plastikowych elementów za pomocą lakieru jest trudną procedurą. Skomplikowanie wynika ze specyfiki tworzywa, które bardzo ciężko wchłania środki konserwujące. Problem pojawia się także, gdy nie wiadomo, z jakiego dokładnie tworzywa sztucznego wykonany jest dany element. Jeżeli mamy do czynienia z polietylenem czy polipropylenem proces przygotowania nawierzchni jest złożony. Należy przeznaczyć kilka godzin na żmudne odtłuszczanie. W aspekcie preparatów do lakierowania, jest ich bardzo dużo i praktycznie każde z nich nadaje się do malowania.

Lakierowanie metalu

Podłoże metalowe jest dobrą nawierzchnią do lakierowania, pod warunkiem, że jest ono prawidłowo przygotowane. Przed malowaniem, należy pamiętać o precyzyjnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu. Jeżeli zostanie ono dobrze wykonane, prawdopodobieństwo wystąpienia rdzy jest nikłe, a sama bezbarwna farba trzyma przez bardzo długi okres. Dlatego też, należy przestrzegać zasady, która mówi, że dobra wstępna obróbka stanowi tajemnicę trwałego pokrycia.

Przydatnym narzędziem do odświeżania powierzchni są kompresory do lakierowania. Te urządzenia na pewno usprawnią prace remontowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co powinien jeść koń
Konie to zwierzęta posiadające niezwykle wrażliwy układ pokarmowy. Z tego względu ich żywienie musi się odbywać zgodnie z konkretnymi zasadami. […]
Jak optycznie wydłużyć nogi?
Jak optycznie wydłużyć nogi?
Nie każda kobieta została obdarzona przez naturę długimi nogami, przyciągającymi wzrok mężczyzn. Z całą pewnością rozwiązaniem tej sytuacji nie są […]
Jaki sprzęt komputerowy zakupić do firmy?
W poszukiwaniu wysokiej jakości komputerów i sprzętu informatycznego do firmy warto zwrócić uwagę na możliwość skorzystania z zakupów tzw. urządzeń […]