Działalność gospodarcza wiąże się z podejmowaniem wielu trudnych, a często także kosztownych decyzji. Jeśli nasza firma wymaga stosunkowo częstego transportu to prędzej czy później przyjdzie nam zastanowić się nad zakupem samochodu dostawczego. Taka decyzja powinna być poparta chłodną kalkulacją. Zastanówmy się nad tym, jak często potrzebujemy transportu oraz postarajmy się obliczyć, ile faktycznie będzie kosztować nas taki nabytek.
Zakup samochodu to nie tylko jednorazowy wydatek. Oprócz kosztów paliwa, ubezpieczenia i przeglądów musimy przecież gdzieś go parkować, serwisować, a czasem zatrudnić też dodatkową osobę – kierowcę. Wszystkie te elementy sprawiają, że nie najgorszą opcją dla wielu przedsiębiorców okazuje się być okresowy wynajem. Jeśli nasza działalność nie wymaga codziennego transportu, to wybór taki może stanowić ogromną oszczędność. Zanim podejmiemy decyzję, warto gruntownie zastanowić się nad wykorzystaniem takiego pojazdu w naszej firmie i tym, czy na pewno potrzebujemy go na własność.
Zakup samochodu już sam w sobie jest sporym wyzwaniem, zakup samochodu dostawczego stanowi wyzwanie podwójne. Żeby nie wbić się na przysłowiową minę, musimy albo znać się na mechanice pojazdowej, albo skierować się do profesjonalistów. Na pewno odradza się zakup aut kilkunastoletnich, jeśli chcemy cieszyć się niezawodnością i sprawnym funkcjonowaniem naszego biznesu to nie tędy droga.
W katalogach takich jak np. https://www.getruck.eu/samochody-dostawcze znajdziemy kilkuletnie, używane samochody dostawcze, które spełnią wszystkie nasze wymagania. Skierowanie się do firmy zajmującej się zawodowo obrotem samochodami dostawczymi wcale nie musi wiązać się z przepłacaniem. Oczywiście, zapłacimy odrobinę więcej, ale mamy pewność, że nie kupujemy kota w worku. Często dostajemy także gwarancję, której próżno szukać u drobnych handlarzy lub osób prywatnych.